کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آموزش اصلاح و آرایش ابرو

26 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اصول مهم در آموزش اصلاح و آرایش ابرو

آموزش اصلاح و آرایش ابرو شامل اصولیاست که باید رعایت شود. این اصول عبارتند از:

  1. لطافت و نرمی پوست اطراف ابرو: بهتر است که پوست نواحی ابرو لطیف بوده تا ابرو ساده تر کنده شود. خشکی و سفتی پوست این ناحیه سبب می شود که برداشتن ابرو با درد همراه باشد. برای این منظور می‌توان از کمپرس آب گرم استفاده کرد.
  2. مشخص کردن جهت رشد موهای ابرو: هنگام برداشتن ابرو باید، ابرو در جهت رشد بیرون کشیده شود. در غیر این صورت ممکن است سبب ایجاد موهای زیر پوستی شود.
  3. نحوه صحیح در دست گرفتن موچین: موچین باید به نحو صحیح و شبیه یک مداد در دست گرفته شود.
  4. قرارگیری صحیح موچین: نوک موچین باید روی ریشه موی که قرار است کنده شود قرار داده و در راستای رشد مو، مو بیرون کشیده شود.
  5. مشخص کردن حدوده و شکل ابروها: محدوده و شکل ابروها با توجه به قواعدی که چهره زیباتر به نظر می‌رسد باید تعیین شود.
  6. تعیین ضخامت ابروها: ضخامت ابروها بسیار بر فرم و حالت چهره موثر است و باید متناسب با چهره انتخاب شود که ابرو پهن و یا نازک باشد.

نکات مهم برای نگهداری و مراقبت از ابرو

نکات مهم برای نگهداری و مراقبت از ابرو

همانطور که اشاره شد، ابرو ها بسیار بر زیبایی و حالت چهره اثر گذارند به همین دلیل علاوه بر اصلاح و آرایش آن ها مراقبت و نگهداری ابرو ها نیز حائز اهمیت است. برای نگهداری و مراقبت از ابروها بهتر است نکاتی رعایت شود. این نکات عبارتند از:

  1. از استفاده لوسیون، ژل، ضد آفتاب و مرطوب کننده در اطراف ابرو ها خود داری شود. این مواد به ابرو ها نفوذ کرده و با گذشت زمان سبب ریزش ابروها می‌شوند. در برخی موارد نیز مانع رشد ابروها میگردد.
  2. استفاده از روغن های طبیعی برای تقویت، پرپشت کردن و افزایش رشد ابرو یکی از راه های طبیعی مراقبت از ابرو ها و کمک به سالم و زیبا ماندن آن ها است. روغن بادام، کرچک و زیتون از روغن های مغذی و بهترین تقویت کننده ها برای ابرو محسوب می‌شوند.

تکنیک های آموزش اصلاح و آرایش ابرو

امروزه تکنیک های متنوع و نوینی در آموزش اصلاح و آرایش ابرو به هنر آموزان و کسانی که می‌خواهند در این حرفه، مهارت پیداکنند داده می‌شود. از جمله تکنیک هایی که برای اصلاح، آرایش و ترمیم ابرو به کار می‌رود عبارت است از کاشت ابرو، رنگ کردن ابرو، میکروبلیدینگ، میکروفیچرینگ، اکستنشن و... که در ادامه به آن ها پرداخته می‌شود.

کاشت و پیوند ابرو به منظور بازسازی و ترمیم ابرو در افرادی که دچار ریزش ابرو هستند انجام می‌شود. در روش کاشت ابرو با بی حسی موضعی توسط سوزن های باریک و نازک از قسمت های مختلف بدن ریشه های مو برداشته شده و در قسمت های تو خالی ابرو به طور دقیق و مرتب پیوند داده می‌شود. گفتنی است امروزه کاشت ابرو به روش های مختلف و نوین صورت می‌گیرد. تکنیک رنگ کردن ابرو و موها یکی از بهترین و محبوب ترین روش های زیبایی بخشی به ابرو و چهره است. انتخاب رنگ ابرویی، مناسب پوست صورت و رنگ مو و چشم ها می‌تواند جذابیت بالایی برای صورت رقم بزند.

روش میکرو بلیدینگ برای پوست های طبیعی و نرمال مناسب است و بهتر است برای افراد با پوست چرب از این تکنیک استفاده نشود. در این روش ابتدا ناحیه ابرو، بی حسی موضعی شده و طرح دلخواه با مداد کشیده می‌شود. نهایتا توسط قلم پیگمنت رنگ وارد پوست شده و تارهای طبیعی روی پوست ایجاد می‌کند. میکروفیچرینگ شاخه ای از میکرو بلیدینگ است که برای افرادی که ابروهای پری دارند و اندکی فضای خالی در بعضی قسمت های ابرو دارند استفاده می‌شود. اکستنشن ابرو برای افرادی که ریزش مو و ابرو شدید دارند استفاده می‌شود. در این روش تارهای ابرو با چسب بر نواحی ابرو چسبیده می‌شوند و در نهایت ابرویی طبیعی طراحی می‌شود.

تکنیک های آموزش اصلاح و آرایش ابرو

روش های مختلف اصلاح ابرو

در آموزش اصلاح و آرایش ابرو، اصطلاحا برداشت ابرو شکل های مختلفی دارد که می‌توان به برداشتن ابرو با تیغ، برداشتن ابرو کمانی شکل، برداشتن ابرو به روش هاشور، برداشتن ابرو پهن و... اشاره کرد. هرکدام از موارد اشاره شده بر حسب نوع وضعیت ابروها و فرم صورت به کار برده می‌شوند. گفتنی است که اصلاح ابرو با روش های مختلف برداشتن ابرو با موچین، موم، نخ، تیغ صورت می‌پذیرد. در روش اصلاح ابرو با موچین باید از یک موچین تیز که به راحتی تارهای مو را گرفته و بدون فشار زیاد بیرون می‌کشد، استفاده شود.

اصلاح ابرو توسط موم نیز نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد و بهتر است فردی که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارد، این کار را انجام دهد. برداشتن ابرو توسط موم باعث می‌شود که ابرو ها برای زمانی طولانی تمیز و مرتب باشند البته این روش دردناک بوده و سبب التهاب و قرمزی پوست می‌شود. برداشتن ابرو توسط نخ یا بند نازک، کلیه موهای اضافه ابرو برداشته شده و نسبت به سایر روش های اصلاح ابرو، دقیق تر است. این نوع اصلاح ابرو بسیار لذت بخش بوده و ابروها بسیار زیبا برداشته می شوند.

جمع بندی

در این مقاله شرحی بر آموزش اصلاح و آرایش ابرو آمده است. بر اصول و نکات در این زمینه و نحوه مراقبت از ابرو نیز اشاره شد. ابرو بر زیبایی و حالت چهره بسیار موثر بوده از این رو توجه به مراقبت و زیبایی آن حائز اهمیت است. به هر روی اصلاح و آرایش ابرو باید توسط فردی آموزش دیده و با مهارت صورت گیرد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب