کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند

110 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 04 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برخی از این سنسور ها در زمانی که فعال هستند و فعالیت مشکوکی را تشخیص می دهند علاوه بر اینکه به صاحب خانه خبر می‌دهند، می‌توانند آژیر نیز بکشند و حتی پیغامی هم به اداره پلیس بفرستند. این سنسور ها باعث می شوند که امنیت و ایمنی خانه شما بسیار بیشتر شود. در ادامه این مقاله قصد داریم مطالبی را در جهت آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند شرح دهیم. اگر شما جزو کسانی هستید می خواهید برای خانه خود از این تجهیزات تهیه کنید، آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند می تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد.

سنسور حرکتی فعال

 در آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند لازم است که با سنسور حرکتی فعال آشنا شوید. این سنسور یکی از سنسور های حرکتی است که در سیستم امنیتی خانه ها به کار گرفته می شود. مبنای کار سنسور حرکتی فعال بر اساس کار با امواج فرا صورت است. سیستم کاری این سنسور ها به این صورت است که این سنسور ها امواج فرا صورت به بیرون می دهند و سپس این امواج را دریافت می‌کنند. و این روتین تکرار می شود تا زمانی که نظم رفت و برگشتی این امواج به مشکل بخورد. در این زمان سنسور تشخیص می دهد که جسمی در حال حرکت در مکان قرار گرفته است و سریعا شروع به آژیر کشیدن و ارور دادن میکند. این سنسور یکی از سنسور های حرکتی در تجهیزات ایمنی است. در ادامه این مقاله به آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند بیشتری میپردازیم.

سنسور حرکتی هوشمند

سنسور حرکتی منفعل

نوع دیگری از سنسور ها که لازم است شما در آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند با آن آشنا شوید، سنسور حرکتی منفعل است. ساز و کار سنسور حرکتی منفعل به دو صورت است. در نوع اول ساز و کار سنسور حرکتی منفعل بر اساس تابش پرتو های مادون قرمز است. سنسور های که مبنای کار آن ها با اشعه مادون قرمز است دارای سنسور های حساس به گرما هستند. ساز و کار این سنسور ها به این صورت است که سنسور اشعه مادون قرمز از خود به بیرون ساطع می‌کند. در صورتی که امواج مادون قرمز به جسمی زنده برخورد کنند به صورت گرما به سنسور باز می گردند و سنسور با توجه به حساسیتی که به گرما دارد، متوجه حضور یک موجود زنده می شوند. 
پس از اینکه سنسور حرکتی را تشخیص بدهد شروع به ارور دادن و آژیر کشیدن می کند و اینگونه باعث حفظ امنیت میشود. نوع دوم از سنسور های حرکتی منفعل که شما لازم است در آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند، با آن آشنا شوید سنسور حرکتی تصویری است. مبنای کار سنسور حرکتی تصویری بر اساس کار با پرتو های لیزر است. به این صورت که این سنسور ها پرتو های نامرئی. لیزر را در محیط بیرون می‌تابانند. در صورتی که تغییر در لیزر ایجاد شود، سنسور متوجه حرکت موجودی می شود و سریعا این حرکت را اطلاع رسانی میکند.

مزایای سنسور حرکتی

مزایای استفاده از سنسور های حرکتی 

یکی از مواردی که در آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند شما باید بدانید، مزایای استفاده از این سنسور ها است. این سنسور ها دارای مزایای بسیاری هستند. اولین مزیت استفاده از این سنسور ها حمل راحت و نصب راه اندازی راحت آن ها است. این سنسور ها به راحتی توسط افراد متخصص در جاهای مناسب خانه و یا محل کار. شما نصب می شوند. یکی دیگر از مزایایی که باعث می شود این سنسور ها بسیار راحت تر نصب شوند این است که نیازی به سیم کشی ندارند. این مسئله باعث سهولت نصب و کم شدن هزینه های سیم کشی میشود. یکی دیگر از مزایای این سنسور ها کار کردن آن ها با باتری است که در زمان قطع برق باعث می شود سنسور همچنان بتواند به کار خود ادامه دهد. مزیت بعدی در رابطه با این سنسور ها طول عمر بالای آن ها است. که باعث میشود شما مجبور نباشید هر چند سال یکبار اقدام به تهیه مجدد این سنسور ها کنید. همچنین مزیت دیگر این سنسور ها دقت بسیار بالای آن ها است که باعث می شود کوچکترین حرکات را هم کاملا تشخیص دهند و امنیت را برای خانه شما به ارمغان آورند.
 

جمع بندی
امروزه تمامی ابعاد زندگی بشر به سمت هوشمند شدن پیش می رود. یکی از مواردی که مسیر هوشمند شدن را بسیار هموار تر می کند، سنسور حرکتی است. در این مقاله سعی کردیم که مطالبی مبنی بر آشنایی با سنسور های حرکتی هوشمند برای شما شرح دهیم. اگر شما جزو کسانی هستید که می خواهید برای خانه خود سیستم امنیتی هوشمند نصب کنید و می خواهید در این سیستم امنیتی از سنسور های حرکتی استفاده کنید، آشنایی با سنسور های جرکتی هوشمند می تواند برای شما بسیار مفید باشد. شما با خواندن این مقاله می توانید اکثر مطالب مربوط به سنسور های حرکتی هوشمند را فرا گیرید و با اطلاعات کافی برای خرید و نصب این سیستم های امنیتی اقدام کنید. 
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب