کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آشنایی با انواع نورپردازی

118 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 04 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آشنایی با انواع نورپردازی به شما این امکان را می دهد تا نورپردازی محیط منزل خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. شکی در این وجود ندارد که نورپردازی زیبایی، ظاهر و جلوه منزل را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد. ولی در معرض دید بودن همیشگی منبع تامین نور زیاد مهم نیست و در برخی از مواقع بهره بردن از انواع نورپردازی های توکار نیز امکان پذیر می باشد. در واقع نورپردازی ساختمان به عنوان مهمترین و اصلی ترین قسمت های طراحی کلیه ساختمان ها به شمار می آید. در صورتی که نورپردازی مناسب باشد به ساختمان شما جلوه تازه و جدیدی بخشیده می شود. علاوه براین به وسیله نورپردازی زیبایی هر ساختمانی اعم از مسکونی، اداری و یا تجاری چندین برابر افزایش پیدا خواهد کرد. از آنجایی که آشنایی با انواع نورپردازی اهمیت بالایی دارد در ادامه مطلب به معرفی آنها می پردازیم.

انواع نورپردازی ساختمان

برای آشنایی با انواع نورپردازی باید بدانید که به طور کلی نورپردازی در دو گروه نورپردازی داخلی و خارجی قرار می گیرد. نورپردازی خارجی نیز شامل نورپردازی نما و نورپردازی محوطه از قبیل حیاط و غیره می شود. لازم به ذکر است که هدفمند بودن نورپردازی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و بر افزایش یافتن زیبایی بنا تاثیر فراوانی دارد. هنگامی که قرار است برای انواع نورپردازی نمای ساختمان اقدام شود حتما باید تناسب رنگ متریال نمای ساختمان و رنگ نور مورد نظر مورد توجه قرار گیرد. رنگ و میزان شدت نور، مصرف انرژی و انتخاب چگونگی نورپردازی عواملی هستند که درنظر گرفتن آنها در نورپردازی نمای ساختمان ضروری است. پیش از انجام نورپردازی نما باید به نکاتی مانند عدم استفاده از رنگ های آزاردهنده، جلوگیری از راه پیدا کردن نورپردای نما به محیط داخلی و عدم ایجاد مزاحمت برای ساختمان های اطراف دقت زیادی داشته باشید.

آشنایی با نورپردازی محیطی

نورپردازی وظیفه ای به عنوان پرکاربردترین مدل های نورپردازی

در آشنایی با انواع نورپردازی، یکی از مدل هایی که دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد نورپردازی وظیه ای است. این نورپردازی که به آن نورپردازی موضوعی نیز گفته می شود در مقایسه با نورپردازی محیطی از ویژگی های متفاوتی برخوردار می باشد. ( در بخش بعدی نورپردازی محیطی را معرفی خواهیم کرد)  از نام این نورپردازی می توان متوجه شد که در بهتر انجام شدن کلیه فعالیت های عمومی و اولیه تاثیر بسیار زیادی دارد. از طرفی دیگر به فزایش یافتن میزان بازدهی کمک شایانی خواهد کرد. در حقیقت نورپردازی وظیفه ای با یک هدف مشخص اجرا می شود و در مقایسه با نور محیطی فضای بزرگی را روشن نمی کند. این نور در مکانی به وجود می آید که سایه را روشن کرده و با استفاده از نور خطی و زیر کابینتی انجام می گیرد. باید گفته شود که نورپردازی وظیفه ای نقش مکمل نورپردازی محیطی را ایفا می کند.

آشنایی با نورپردازی محیطی

نورپردازی تمرکز یافته یا تاکیدی، در آشنایی با انواع نورپردازی قصد داریم یکی دیگر از مدل های نورپردازی به نام نورپردازی تمرکز یافته یا تاکیدی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. این نورپردازی با اهداف خاص و ویژه ای انجام می شود. به طور کلی می توان گفت که به منظور تمرکز کردن بر روی یک مکان خاص جهت برجسته نمودن مشخصات آن مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی دیگر دارای کاربرد نمایشی می باشد. برای مثال تصور کنید که شما صاحب یک گالری و یا یک نمایشگاه هستید و قصد دارید یکی از کالاهای خود را بیشتر در معرض دید مردم قرار دهید. از این رو، به کار بردن عناصر معماری و المان های تزئینی و دکوراتیو به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و آسانی آن را به نمایش بگذارید. در حال حاضر طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده از وسایل دارای قابلیت تنظیم با زوایا پرتاب نور بسته و قدرتمند قصد  بهتر و بیشتر نمایش دادن این نورپردازی را دارند.

نورپردازی تمرکز یافته یا تاکیدی

 
جمع بندی
مورد استفاده قرار دادن نورپردازی در معماری یک مسئله بسیار مهم می باشد که به هیچ عنوان نمی توان از به اجرا درآوردن آن چشم پوشی کرد. چرا که بر زیبایی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی داشته و جلوه آن را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. با توجه به اهمیت این موضوع آشنایی با انواع نورپردازی ضرورت دارد. لازم به ذکر است که به وسیله نورپردازی هوشمندانه ایجاد نمودن شکاف فیزیکی امکان پذیر می باشد. به علاوه می توان برای ایجاد کردن روش های متنوع بر روی ساختمان اقدام کرد که فقط نور می باشند و لزومی ندارد که برای انجام این کار از چیزهای دیگر استفاده شود. در آشنایی با انواع نورپردازی باید بگوییم که طراح با استفاده از تجهیزات نورپردای ویژه خود نورپردازی ساختمان را اجرا می کند. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب