کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

آبشار کبود وال

296 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 29 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مسیر آبشار کبود وال

آبشار کبود وال که آب آن قابلیت شرب دار، مکانی قابل قبول و مهیج را برای علاقمندان طبیعت به نمایش می گذارد که در تابستان و بهار شما بتوانید به صورت گروهی و انفرادی از این آبشار لذت ببرید؛ چرا که در فصل تابستان و بهار شما زمانی که برای سفر استان گلستان  و آبشار کبود وال را انتخاب می کنید، با وجود انواع سکو و چادرهای مسافرتی به اهمیت و زیبایی هر چه بیشتر این آبشار پی می برید. آبشار رودخانه های کوچک و بزرگ زیادی را در امتداد مسیر خود نشان می دهد که حتی برخی از افراد برای شنا و آبتنی نیز از آبشارها و حوضچه های مسیر استفاده می کنند. آب زلال و خزه هایی که فضای آبشار را احاطه کرده است، بدون شک به زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر این آبشار اشاره می کند.

مسیر آبشار کبود وال

امکانات رفاهی آبشار کبود وال

امکانات رفاهی زیادی در آبشار کبود وال برای مسافران و گردشگران برقرار شده است، مانند سرویس های بهداشتی کاملا تمیز به همراه نگهبانی و سنگ فرش مسیر رسیدن به آبشار که پیاده روی را برای گردشگران عزیز بسیار آسان و راحت نموده است. وجود نمازخانه و همچنین انواع آلاچیق و سکوی استراحت با تاسیسات مکانیکی و برقی در محوطه که گردشگران و مسافران عزیز قادر باشند سفری دلچسب و آرام را تجربه کنند.
همچنین با وجود پارکینگ برای پارک اتومبیل، رانندگان عزیز با خیالی آسوده و بدون مشکل می توانند از مسیر جنگل لذت ببرند و تمامی این امکانات باعث می‌شود که شما در طول سفر بدون هیچگونه دغدغه ذهنی بتوانید به زیبایی‌های آبشار بیندیشید و از آن به نحو احسن استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به استان گلستان و همچنین دیدن منظره ناب و بکر آبشار کبودوال است.

ارتفاع آبشار کبود وال

دریاچه سد زرین گل 

شما زمانی که از آبشار کبودوال دیدن می کنید، صددرصد در بین راه از دریاچه سد زرین گل نیز نمی توانید غافل شوید؛ چرا که فاصله این دریاچه با آبشار تنها یک و نیم کیلومتر است و کمتر از ۱۰ دقیقه شما می توانید از آبشار به دریاچه مسیر خود را طی کنید. چشم انداز این دریاچه همانند آبشار زیبا و منحصر به فرد است. بدون شک دیدن این دریاچه  باعث می شود تا شما یک منظره زیبا و ناب را در ذهن خود ثبت کنید. فرقی ندارد چه فصلی را برای سفر انتخاب کنید، در فصل هر فصلی مانند پاییز و تابستان آبشار و دریاچه زیبایی خود را به نمایش می گذارد و در فصل تابستان نیز جذابیت ویژه ای را می توانید از آبشار مشاهده کنید. اما آبشار کبودوال حتی در فصل پاییز بسیار دیدنی است؛ چرا که انواع گیاهان مختلف در فصل خزان که به رنگ سرخ و طلایی در می آیند می تواند زیبایی سفر شما را تکمیل کنند.

پملزومات سفر به آبشار کبودوال

آبشار کبودوال به عنوان یک پارک کاملا طبیعی متراکم و متنوع با انواع پوشش های گیاهی بهترین زیستگاه گیاهی محسوب می‌شود که توانسته با انواع خزه هایی که آبشار را پوشانده است، جلوه خاص و زیبایی را به طبیعت هدیه دهد. این منطقه جزء معتدل ترین مناطق به شمار می آید که در هر فصل می‌تواند، زیبایی خود را به هر شکلی حفظ کند. اما توصیه ما به شما این است که برای سفر به دل جنگل های گلستان حتما از کفش مناسب پیاده روی استفاده کنید؛ چرا که مسیر زیادی را باید پیاده در نظر بگیرید تا بتوانید به مقصد اصلی خود نزدیک شوید و بهتر است سعی کنید از انواع خوراکی سبک نیز برای مسیر سفر خود غافل نشوید؛ چرا که در مسیر پیاده روی شما نباید انرژی خود را از دست بدهید.

ملزومات سفر تفریحی

 
جمع بندی
شار کبود وال در استان گلستان و در5 کیلومتری جنوب شرقی شهر علی آباد کتول واقع شده است. جذابیت های گردشگردی بسیار زیبا و فوق العاده این آبشار و دیگر جاذبه های اطراف مانند آبشار آلامن (اوترنه)، روستای کردآباد، آبشار چلم زرین گل و سد خاکی و دریاچه زرین می‌تواند انتخاب مناسبی برای سفر مسافران و دوستداران طبیعت باشد. اما سعی کنید زمانی که قصد سفر به هر منطقه گردشگری و طبیعی را دارید، تا حد امکان زباله ها را جمع آوری و به سطح زباله برسانید و این نکته را به خاطر بسپارید که شما باید فکر سلامت و حفظ منابع طبیعت باشید، تا بتوانید برای آیندگان خود نیز این طبیعت بکر را حفظ کنید و بهتر است برنامه ریزی را قبل از سفر از یاد نبرید؛ چرا که شما با یک برنامه درست می توانید از لحظه، لحظه سفر خود لذت ببرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب