لیست کسب و کارهای شیشه رنگی
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

شیشه رنگی

3998 بازدید
درج شده در روز شنبه, 03 آبان,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
3.7

از گذشته تا به امروز شیشه رنگی ها نقش بسیار مهمی را در معماری ایرانی ایفا کرده اند. از این رو اکثر کسانی که به عنوان توریست وارد کشور ایران می شوند، با مشاهده شیشه های رنگی در ابنیه تاریخی، ایران به قدمت طولانی این نوع شیشه های زیبا پی می برند. از این رو اگر قصد دارید، ایرانی بودن فضای خود، را به منصه ظهور بگذارید، شیشه رنگی ها، می توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند. شیشه های رنگی، به دلیل کاربرد بسیار زیادی که دارند، طبیعی است که از تنوع بسیار زیادی برخوردار باشند. شیشه های رنگی به دلیل این که می توانند زیبایی وصف ناپذیری را به محیط هدیه کنند، بیشتر از هر نوع شیشه دیگری، در تزینات مساجد، کاخ ها، موزه ها و خانه های سنتی و قدیمی کاربرد دارد. به عبارت دیگر استفاده از این شیشه ها، تنها به زمان قدیم، اختصاص ندارد، بلکه شما می توانید از این نوع شیشه ها در دکوراسیون داخلی منازل خود استفاده کنید.

 

شیشه رنگی

دسته بندی انواع شیشه های رنگی

به طور کلی اگر بخواهیم برای شیشه های رنگی دسته بندی در نظر بگیریم، بهتر است که آن ها، را به سه دسته مهم تقسیم کنیم. دسته اول این شیشه ها، مربوط به شیشه های است، که به آن ها شفاف (Transparent) می گویند. دسته دوم به شیشه های لاکوبل تعلق می گیرد، که این شیشه ها به هیچ عنوان نوری که به آن ها تابیده شده است، را از خود عبور نمی دهند. دسته سوم به شیشه رنگی مات تعلق دارد. هریک از این شیشه ها به دلایل تفاوت های اساسی که با دیگری دارد، می تواند از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار باشد. از این رو از مهم ترین تفاوت های موجود بین این نوع شیشه ها، می توان به بازتاب نور توسط آن ها اشاره کرد. شیشه های شفاف، همانطور که از نام آن ها مشخص است، توانایی این را دارند، که نور تابش شده، را از خود عبور دهند، در نتیجه این نوع شیشه ها، به هیچ عنوان نوری را بازتاب نمی کند. دسته دوم شیشه های لاکوبل هستند، که قابلیت این را دارند، که نور تابش شده به سطح شیشه را، بازتاب کنند. اما شیشه های مات، برخلاف شیشه های شفاف و لاکوبل نه نوری را از خود عبور می دهد و نه بازتاب می کند.

 

چگونه با استفاده از انواع شیشه رنگی ها، فضای داخل خانه خود را زیبا و جذاب کنیم؟

چگونه با استفاده از انواع شیشه رنگی ها، فضای داخل خانه خود را زیبا و جذاب کنیم؟

امروزه به دلیل وجود تنوع در سبک های دکوراسیون، استفاده و خرید هوشمندانه از عناصر طراحی دکوراسیون بسیار مهم قلمداد می شود. از این رو بهتر است بدانید، که شما می توانید با خرید هوشمندانه این نوع شیشه رنگی ها، دکوراسیون خانه خود را به یک دکوراسیون خاص و زیبا مبدل کنید. از این رو بهتر است اگر قصد خرید این نوع شیشه ها را دارید، در ابتدا با ویژگی ها و کاربرد هریک از آن ها آشنا شوید، تا بتوانید با هوشمندی کامل خرید خود را انجام دهید. شیشه های شفاف (Transparent) به دلیل عبور نور تابیده شده، می توانند برای فضاهایی مناسب باشند، که شما قصد دارید در آن فضاها، احساس خاصی را برای افراد ایجاد کنید. به طور مثال از این شیشه ها بیشتر در مساجد، به عنوان شیشه هایی برای ایجاد حس عرفانی استفاده می شود. به علاوه قیمت این نوع شیشه ها در مقایسه با سایر شیشه ها، بیشتر است، چراکه این نوع شیشه ها در ایران تولید نمی شوند، و از خارج ایران وارد کشور می شود. شیشه های لاکوبل، یکی دیگر از شیشه هایی هستند، که به عنوان شیشه رنگی بین کابینتی در دکوراسیون آشپزخانه های شما نقش آفرینی می کند. از دیگر کاربرد های مهم این نوع شیشه می توان به استفاده در دیوار فروشگاه ها، سالن های آرایشی و تالارهای پذیرایی اشاره کرد. شیشه های مات یکی دیگر از شیشه رنگی های منحصر به فردی است، که از ان ها می توان به عنوان شیشه های رومیزی و دیوار پوش های انواع محیط های اداری و مسکونی استفاده کرد. برخی از افراد علاقه بسیار زیادی دارند، که از شیشه های لاکوبل و شیشه های مات، به عنوان دیوارپوش برای دکوراسیون داخلی فضای خود استفاده کنند، که این موضوع کاملا سلیقه ای است، چراکه برخی از افراد به دلیل براق بودن شیشه های لاکوبل، ترجیح می دهند، که از آن ها برای زیباتر کردن فضای خود استفاده کنند.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت شیشه های رنگی چیست؟

بودجه و هزینه یکی دیگر از مواردی است که هریک از افراد، در وقت خرید این نوع شیشه ها به آن توجه می کنند. پس بهتر است اگر به دنبال شیشه رنگی ارزان هستید، با خرید شیشه های لاکوبل، فضای منزل خود را زیبا کنید. در این بخش ما قصد داریم، که شما را به سمت یک خرید مطمئن و درست راهنمایی کنیم. از این رو با آگاهی دادن به شما، درباره قیمت هریک از شیشه های رنگی، شما را به سمت داشتن یک دکوراسیون زیبا و جذاب هدایت می کنیم. همانطور که در بخش بالا به آن اشاره کردیم، شیشه های شفاف از قیمت بسیار بالاتری برخوردار هستند، چراکه تولید این نوع شیشه ها در ایران امکان پذیر نیست. شیشه های مات، از نظر قیمت در رده متوسط قرار گرفته است، به عبارت دیگر این نوع شیشه ها، به نسبت شیشه های شفاف ارزان تر، و به نسبت شیشه های لاکوبل، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. شیشه های مات و شیشه های لاکوبل، توسط تولید کنندگان ایرانی، طراحی و تولید می شوند، از این رو به دلیل فراوانی این نوع شیشه ها، قیمت آن ها به نسبت شیشه های شفاف ارزان تر است.

 

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت شیشه های رنگی چیست؟

جمع بندی
اگر قصد دارید که به فضای خانه، دفتر، فروشگاه و سالن زیبایی خود طراوت و تازگی هدیه کنید، بهتر است با استفاده از شیشه های رنگی این حس زیبا را به فضای خود هدیه کنید. از این رو پیشنهاد ما برای کسانی که، قصد دارند، تغییری در دکوراسیون خانه خود به وجود آورند، این است که در گام اول با در نظر گرفتن ویژگی های فضای مد نظر خود، نیاز های و کمبودهای خود از فضا و بودجه خود یکی از این سه نوع شیشه های رنگی را انتخاب کند. تا بتواند با نصب آن در فضاهای چون بین کابینت ها، دیوارپوش های سالن های آرایشی و فروشگاه ها بتوانند حس زیبایی را به فضای خود هدیه کنند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته